Littelfuse Inc. SPXV030.LXS
Part No.:
SPXV030.LXS
Datasheet:
SPXV030.LXS.pdf
Description:
1500VDC 30A PHOTOVOLTAIC FUSE SL
Shipping
SPXV030.LXS Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
30A
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
30kA
Size / Dimension:
0.540" Dia x 3.333" L (13.72mm x 84.65mm)