Littelfuse Inc. SPXV025.TXS
Part No.:
SPXV025.TXS
Datasheet:
SPXV025.TXS.pdf
Description:
1500VDC 25A PHOTOVOLTAIC FUSE SL
Shipping
SPXV025.TXS Specifications
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
25A
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
30kA
Size / Dimension:
0.540" Dia x 3.333" L (13.72mm x 84.65mm)