Littelfuse Inc. SPXV025.T
Part No.:
SPXV025.T
Datasheet:
SPXV025.T.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 25A 1.5KVDC
Shipping
SPXV025.T Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
25A
Size / Dimension:
0.540" Dia x 3.333" L (13.72mm x 84.65mm)