Littelfuse Inc. SPXV020.TXS
Part No.:
SPXV020.TXS
Datasheet:
SPXV020.TXS.pdf
Description:
1500 VDC 20A PHOTOVOLTAIC FUSE S
Shipping
SPXV020.TXS Specifications
Product Status:
Active
Current Rating (Amps):
20A
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
50kA
Size / Dimension:
0.406" Dia x 3.333" L (10.30mm x 84.65mm)