Littelfuse Inc. SPXV020.T
Part No.:
SPXV020.T
Datasheet:
SPXV020.T.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 20A 1.5KVDC
Shipping
SPXV020.T Specifications
Series:
POWR-GARD® SPXV
Product Status:
Active
Current Rating (Amps):
20A
Approval Agency:
CE, UR
Operating Temperature:
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
15kA
Size / Dimension:
0.406" Dia x 3.333" L (10.30mm x 84.65mm)