Littelfuse Inc. SPXV020.L
Part No.:
SPXV020.L
Datasheet:
SPXV020.L.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 20A 1.5KVDC
Shipping
SPXV020.L Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Current Rating (Amps):
20A
Size / Dimension:
0.406" Dia x 3.333" L (10.30mm x 84.65mm)