Carlo Gavazzi Inc. SPUC24720
Part No.:
SPUC24720
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
SPUC24720.pdf
Description:
UPS CONTROLLER 24VDC 720W
Shipping
SPUC24720 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
SPUC
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Standby (No Regulation)
Voltage - Input:
Applications:
General Purpose, Industrial Control
Form:
Din Rail
Power - Rated:
720W
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
Media Lines Protected:
Voltage - Output:
24V
Input Connector:
Output Connector:
Cord Length:
Approval Agency:
Size / Dimension:
3.600" L x 2.130" W (91.44mm x 54.10mm)
Height:
4.490" (114.05mm)