Carlo Gavazzi Inc. SPUC12360
Part No.:
SPUC12360
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
SPUC12360.pdf
Description:
UPS CONTROLLER 12VDC 360W
Shipping
SPUC12360 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
SPUC
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Standby (No Regulation)
Voltage - Input:
Applications:
General Purpose, Industrial Control
Form:
Din Rail
Power - Rated:
360W
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
Media Lines Protected:
Voltage - Output:
12V
Input Connector:
Screw Terminals
Output Connector:
Screw Terminals
Cord Length:
Approval Agency:
Size / Dimension:
3.600" L x 2.130" W (91.44mm x 54.10mm)
Height:
4.490" (114.05mm)