Carlo Gavazzi Inc. SPUBC24120
Part No.:
SPUBC24120
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
SPUBC24120.pdf
Description:
UPS POWER SUPPLY 24VDC 120W
Shipping
SPUBC24120 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
SPUBC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Standby (No Regulation)
Voltage - Input:
Applications:
General Purpose, Industrial Control
Form:
Din Rail
Power - Rated:
120W
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
Media Lines Protected:
Voltage - Output:
24V
Input Connector:
Screw Terminals
Output Connector:
Cord Length:
Approval Agency:
Size / Dimension:
5.315" L x 2.559" W (135.00mm x 65.00mm)
Height:
4.528" (115.00mm)