Littelfuse Inc. SPNH400.X3LDEMS
Part No.:
SPNH400.X3LDEMS
Datasheet:
SPNH400.X3LDEMS.pdf
Description:
1500VDC 400 AMP PV FUSE W/MS INT
Shipping
SPNH400.X3LDEMS Specifications
Mounting Type:
Bolt Mount
Current Rating (Amps):
400A
Size / Dimension:
5.165" L x 2.874" W x 2.874" H (131.20mm x 73.00mm x 73.00mm)