Littelfuse Inc. SPNH160.X
Part No.:
SPNH160.X
Datasheet:
SPNH160.X.pdf
Description:
1500VDC 160 AMP PHOTOVOLTAIC FUS
Shipping
SPNH160.X Specifications
Mounting Type:
Requires Holder
Current Rating (Amps):
160A
Size / Dimension:
5.165" L x 2.008" W x 2.008" H (131.20mm x 51.00mm x 51.00mm)