Littelfuse Inc. SPNH080.XXDE
Part No.:
SPNH080.XXDE
Datasheet:
SPNH080.XXDE.pdf
Description:
1500VDC 80 AMP PHOTOVOLTAIC FUSE
Shipping
SPNH080.XXDE Specifications
Mounting Type:
Bolt Mount
Current Rating (Amps):
80A
Size / Dimension:
5.165" L x 2.008" W x 2.008" H (131.20mm x 51.00mm x 51.00mm)