Mueller Electric Co SPM-120-AAA-100K
Part No.:
SPM-120-AAA-100K
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Liquid, Level
Package:
Datasheet:
SPM-120-AAA-100K.pdf
Description:
SINGLE CHANNEL FAILURE ALARM
Shipping
SPM-120-AAA-100K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
SPM
Packaging:
Box
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Leak Detection
Voltage - Supply:
120VAC
Sensitivity:
4.7kOhm ~ 100kOhm
Features:
Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):
Output Type:
Relay
Contact Form:
Contact Rating @ Voltage:
Mounting Type:
DIN Rail
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C