Cosel USA, Inc. SPLFA30F-24
Part No.:
SPLFA30F-24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
SPLFA30F-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
Shipping
SPLFA30F-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
SPLFA (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.91" L x 2.40" W x 1.42" H (150.1mm x 61.0mm x 36.1mm)