ISL Products International SPK-PZ94-P
Part No.:
SPK-PZ94-P
Manufacturer:
ISL Products International
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
SPK-PZ94-P.pdf
Description:
94mm Piezo Loudspeaker, Paper Co
Shipping
SPK-PZ94-P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ISL Products International
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
Piezo
Type:
Full Range
Frequency Range:
500 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
Impedance:
Efficiency - dBA:
82.00
Efficiency - Testing:
1W/1M
Efficiency - Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated:
Power - Max:
50 W
Port Location:
Shape:
Round
Material - Cone:
Paper
Material - Magnet:
Piezo Ceramic
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Fast-On Terminals
Size / Dimension:
3.701" Dia (94.00mm)