MEAN WELL USA Inc. SP-200-13.5
Part No.:
SP-200-13.5
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
SP-200-13.5.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 13.5V 201W
Shipping
SP-200-13.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
SP-200 (200W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
13.5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
14.9 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
201W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.83" L x 3.90" W x 1.97" H (199.0mm x 99.0mm x 50.0mm)