Advantech Corp SOM-5992P2-U2A1
Part No.:
SOM-5992P2-U2A1
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
SOM-5992P2-U2A1.pdf
Description:
SBC 2.2GHZ 2 CORE 64GB/0GB RAM
Shipping
SOM-5992P2-U2A1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advantech Corp
Series:
COM-Express Basic Type 7
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Core Processor:
Intel Pentium D1508
Speed:
2.2GHz
Number of Cores:
2
Power (Watts):
25W
Cooling Type:
Fan
Size / Dimension:
4.920" x 3.740" (124.96mm x 94.99mm)