Boyd Laconia, LLC SOFTFLEX-A014-30-01-4000-2000
Part No.:
SOFTFLEX-A014-30-01-4000-2000
Datasheet:
SOFTFLEX-A014-30-01-4000-2000.pdf
Description:
THERM PAD 400X200MM W/ADH
Shipping
SOFTFLEX-A014-30-01-4000-2000 Specifications
Outline:
400.00mm x 200.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Color:
Blue-Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.4W/m-K