Cosel USA, Inc. SNDHS100B15
Part No.:
SNDHS100B15
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
SNDHS100B15.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 101W
Shipping
SNDHS100B15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
SNDHS (100W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Voltage - Input (Min):
200V
Voltage - Input (Max):
400V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
6.7A
Power (Watts):
101W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
85%
Operating Temperature:
-20°C ~ 95°C (With Derating)
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 2.42" W x 1.75" H (127.0mm x 61.5mm x 44.5mm)