Bourns Inc. SMLJ78CA
Part No.:
SMLJ78CA
Datasheet:
SMLJ78CA.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Shipping
SMLJ78CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)