CUI Inc. SMI6B-12-4-P5R
Part No.:
SMI6B-12-4-P5R
Datasheet:
SMI6B-12-4-P5R.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Shipping
SMI6B-12-4-P5R Specifications
Series:
SMI6B (6W)
Product Status:
Active
Input Type:
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
6 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Input Connector:
Multi-Blade (Included)
Features:
Size / Dimension:
1.85" L x 1.36" W x 1.04" H (47.0mm x 34.5mm x 26.4mm)