CUI Inc. SMI45C-P-3
Part No.:
SMI45C-P-3
Datasheet:
SMI45C-P-3.pdf
Description:
AC-DC, 5V/3A-9V/3A-12V/3A-15V/3
Shipping
SMI45C-P-3 Specifications
Series:
SMI45C (45W)
Product Status:
Active
Form:
Wall Mount
Input Type:
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Current - Output (Max):
2.25A, 3A, 3A, 3A, 3A
Power (Watts):
45 W
No Load Power Consumption:
67mW
Efficiency:
87.73%
Operating Temperature:
0°C ~ 45°C
Output Connector:
USB C Power Delivery (PD)
Cord Length:
Input Connector:
Multi-Blade (Included)
Features:
Size / Dimension:
3.41" L x 1.63" W x 0.98" H (86.5mm x 41.5mm x 25.0mm)