CUI Inc. SMI36-24-V-P5
Part No.:
SMI36-24-V-P5
Datasheet:
SMI36-24-V-P5.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Shipping
SMI36-24-V-P5 Specifications
Series:
SMI36 (36W)
Product Status:
Active
Input Type:
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
1.5A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
3.10" L x 1.34" W x 2.60" H (78.5mm x 34.0mm x 66.0mm)