CUI Inc. SMI18-24-K-P6
Part No.:
SMI18-24-K-P6
Datasheet:
SMI18-24-K-P6.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 19W
Shipping
SMI18-24-K-P6 Specifications
Series:
SMI18 (18W)
Product Status:
Active
Input Type:
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
800mA
Power (Watts):
19 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
Multi-Blade
Features:
Size / Dimension:
2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)