Littelfuse Inc. SMF4L30CA
Part No.:
SMF4L30CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMF4L30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123FL
Shipping
SMF4L30CA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMF4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)