SETsafe | SETfuse SMCJ24CA-AD
Part No.:
SMCJ24CA-AD
Manufacturer:
SETsafe | SETfuse
Datasheet:
SMCJ24CA-AD.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI
Shipping
SMCJ24CA-AD Specifications
Manufacturer:
SETsafe | SETfuse
Packaging:
Bulk
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)