XP Power SMC600PS24-C
Part No.:
SMC600PS24-C
Datasheet:
SMC600PS24-C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Shipping
SMC600PS24-C Specifications
Series:
SMC (600W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
25 A
Power (Watts):
600W
Voltage - Isolation:
3000 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)