Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ3V3-E3/52
Part No.:
SMBJ3V3-E3/52
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMBJ3V3-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.3VC DO214AA
Shipping
SMBJ3V3-E3/52 Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V
Voltage - Breakdown (Min):
4.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
200A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
5200pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)