Diodes Incorporated SMBJ36CA-13-F
Part No.:
SMBJ36CA-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMBJ36CA-13-F.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Shipping
SMBJ36CA-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)