Texmate SM-35X-200
Part No.:
SM-35X-200
Manufacturer:
Texmate
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
SM-35X-200.pdf
Description:
SLIM CASE 5DCV POWER LCD200V
Shipping
SM-35X-200 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Texmate
Series:
SM
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Voltmeter
Measuring Type:
Voltage
Measuring Range:
200VDC
Display Type:
LCD - Black Characters
Number of Characters Per Row:
3.5
Display Characters - Height:
0.480" (12.20mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
5VDC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 64.77mm x 24.64mm