Texmate SM35DCV-20V
Part No.:
SM35DCV-20V
Manufacturer:
Texmate
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
SM35DCV-20V.pdf
Description:
0-20V DC VoltMeter. 5V Power
Shipping
SM35DCV-20V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Texmate
Series:
SM
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Process Meter, Voltmeter
Measuring Type:
Voltage
Measuring Range:
0 ~ 20VDC
Display Type:
LED
Number of Characters Per Row:
3.5
Display Characters - Height:
0.560" (14.22mm)
Output Type:
Voltage - Supply:
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 64.77mm x 24.64mm