Leader Tech Inc. SM28R0760
Part No.:
SM28R0760
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
SM28R0760.pdf
Description:
FERRITE 150OHM HINGED 13X1.30MM
Shipping
SM28R0760 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Design:
Hinged (Snap On)
Impedance @ Frequency:
150Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.512" W x 0.051" H (13.00mm x 1.30mm)
Outer Dimension:
0.760" W x 0.331" H (19.30mm x 8.40mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
1.126" (28.60mm)