ITG Electronics, Inc. SM2011A-R20MHF
Part No.:
SM2011A-R20MHF
Datasheet:
SM2011A-R20MHF.pdf
Description:
MOLDED INDUCTOR 0.2UH 3.3M 26A
Shipping
SM2011A-R20MHF Specifications
Inductance:
200 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
21A
DC Resistance (DCR):
3.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)