ITG Electronics, Inc. SM2011A-1R5MHF
Part No.:
SM2011A-1R5MHF
Datasheet:
SM2011A-1R5MHF.pdf
Description:
MOLDED INDUCTOR1.5UH13.75M10.5A
Shipping
SM2011A-1R5MHF Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.2 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
15.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)