Ohmite SM104036506FE
Part No.:
SM104036506FE
Datasheet:
SM104036506FE.pdf
Description:
RES 650M OHM 1% 1.5W RADIAL
Shipping
SM104036506FE Specifications
Resistance:
650 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)