Ohmite SM104032004K
Part No.:
SM104032004K
Datasheet:
SM104032004K.pdf
Description:
RES 2M OHM 10% 1.5W RADIAL
Shipping
SM104032004K Specifications
Resistance:
2 MOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)