Ohmite SM102032006FE
Part No.:
SM102032006FE
Datasheet:
SM102032006FE.pdf
Description:
RES 200M OHM 1% 1W RADIAL
Shipping
SM102032006FE Specifications
Resistance:
200 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)