Banner Engineering Corporation SLSE30-1050Q5
Part No.:
SLSE30-1050Q5
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
SLSE30-1050Q5.pdf
Description:
SLSE30-1050Q5 EZ-SCREEN EMITTER;
Shipping
SLSE30-1050Q5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
14/30
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
1.05m
Number of Beams:
70
Beam Pitch:
Operating Range:
0.1m ~ 18.0m
Features:
Transmitter Only
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
SLSE30-1050Q5 FAQ
1. How to order SLSE30-1050Q5 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLSE30-1050Q5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLSE30-1050Q5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLSE30-1050Q5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)