Banner Engineering Corporation SLSCP14-1800Q88
Part No.:
SLSCP14-1800Q88
Datasheet:
SLSCP14-1800Q88.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
SLSCP14-1800Q88 Specifications
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
1800mm
Operating Range:
0.1m ~ 6.0m
Features:
Blanking
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLSCP14-1800Q88 FAQ
1. How to order SLSCP14-1800Q88 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLSCP14-1800Q88 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLSCP14-1800Q88?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)