Banner Engineering Corporation SLSCE30-900P8
Part No.:
SLSCE30-900P8
Datasheet:
SLSCE30-900P8.pdf
Description:
SLSCE30-900P8 EZS EMTR 30MMODSX9
Shipping
SLSCE30-900P8 Specifications
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
900mm
Number of Beams:
60
Beam Pitch:
Operating Range:
0.1m ~ 18.0m
Features:
Transmitter Only
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLSCE30-900P8 FAQ
1. How to order SLSCE30-900P8 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLSCE30-900P8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLSCE30-900P8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLSCE30-900P8.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)