Banner Engineering Corporation SLPVAP14-690
Part No.:
SLPVAP14-690
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
SLPVAP14-690.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
SLPVAP14-690 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
SLPVA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
690mm
Number of Beams:
69
Beam Pitch:
Operating Range:
0.1m ~ 4.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
SLPVAP14-690 FAQ
1. How to order SLPVAP14-690 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLPVAP14-690 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLPVAP14-690?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLPVAP14-690.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)