Pulse Electronics SLPT6982170KUD
Part No.:
SLPT6982170KUD
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SLPT6982170KUD.pdf
Description:
KIT SLPT698/2170NMOHF AND NMOKHF
Shipping
SLPT6982170KUD Specifications
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Shadow
Active
RF Family/Standard:
Cellular, General ISM, WiFi
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
829MHz, 2.205GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
2
VSWR:
Return Loss:
Gain:
3.51dBi, 4.81dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
N Type Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
3.099" (78.71mm)