Banner Engineering Corporation SLPR25-550P8
Part No.:
SLPR25-550P8
Datasheet:
SLPR25-550P8.pdf
Description:
SLPR25-550P8 EZ-SCREEN LOW PROFI
Shipping
SLPR25-550P8 Specifications
Detection Capability:
25mm
Protective Height:
550mm
Number of Beams:
28
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLPR25-550P8 FAQ
1. How to order SLPR25-550P8 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLPR25-550P8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLPR25-550P8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLPR25-550P8.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)