Banner Engineering Corporation SLPP25-270A
Part No.:
SLPP25-270A
Datasheet:
SLPP25-270A.pdf
Description:
SLPP25-270A EZ-SCREEN LOW PROFIL
Shipping
SLPP25-270A Specifications
Series:
EZ-SCREEN
Detection Capability:
25mm
Protective Height:
270mm
Number of Beams:
14
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLPP25-270A FAQ
1. How to order SLPP25-270A on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLPP25-270A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLPP25-270A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLPP25-270A.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)