Banner Engineering Corporation SLLR23-700-S
Part No.:
SLLR23-700-S
Datasheet:
SLLR23-700-S.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Shipping
SLLR23-700-S Specifications
Series:
SLL
Packaging:
Box
Protection:
Finger/Hand
Detection Capability:
23mm
Protective Height:
700mm
Operating Range:
0.1m ~ 12.0m
Features:
Receiver Only
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLLR23-700-S FAQ
1. How to order SLLR23-700-S on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLR23-700-S price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLR23-700-S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLLR23-700-S.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)