Banner Engineering Corporation SLLR14-420-S
Part No.:
SLLR14-420-S
Datasheet:
SLLR14-420-S.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
SLLR14-420-S Specifications
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
420mm
Features:
Receiver Only
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLLR14-420-S FAQ
1. How to order SLLR14-420-S on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLR14-420-S price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLR14-420-S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLLR14-420-S.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)