Banner Engineering Corporation SLLP14-840P88
Part No.:
SLLP14-840P88
Datasheet:
SLLP14-840P88.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
SLLP14-840P88 Specifications
Series:
SLL
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
840mm
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLLP14-840P88 FAQ
1. How to order SLLP14-840P88 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLP14-840P88 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLP14-840P88?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLLP14-840P88.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)