Banner Engineering Corporation SLLP14-280
Part No.:
SLLP14-280
Datasheet:
SLLP14-280.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
SLLP14-280 Specifications
Series:
EZ-SCREEN LS
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
280mm
Features:
Blanking
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLLP14-280 FAQ
1. How to order SLLP14-280 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLP14-280 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLP14-280?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLLP14-280.
7.How to contact us to get technical supports, such as SLLP14-280 pin diagram, SLLP14-280 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)