Banner Engineering Corporation SLLE40-1540-S
Part No.:
SLLE40-1540-S
Datasheet:
SLLE40-1540-S.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 40MM
Shipping
SLLE40-1540-S Specifications
Detection Capability:
40mm
Protective Height:
1.54m
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLLE40-1540-S FAQ
1. How to order SLLE40-1540-S on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLE40-1540-S price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLE40-1540-S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLLE40-1540-S.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)