Banner Engineering Corporation SLLCP40-910P88
Part No.:
SLLCP40-910P88
Datasheet:
SLLCP40-910P88.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 40MM
Shipping
SLLCP40-910P88 Specifications
Packaging:
Box
Protection:
Arm/Foot
Detection Capability:
40mm
Protective Height:
910mm
Features:
Blanking
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
SLLCP40-910P88 FAQ
1. How to order SLLCP40-910P88 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the SLLCP40-910P88 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLLCP40-910P88?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)